Aktualności

Konferencja Erasmus +

DSC 5283 0011 października 2019 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Ząbkowicach Śl. odbyło się uroczyste podsumowanie Projektu „Bliżej Europy VI- praktyki zagraniczne szansą na dobrą pracę” w ramach Programu Erasmus+. Projekt finansowany ze środków UE umożliwił 35 uczniom, kształcącym się w zawodach: technik ekonomista, handlowiec, informatyk, żywienia i usług gastronomicznych, pojazdów samochodowych, technik mechanik - operator obrabiarek skrawających CNC oraz technik budownictwa 4- tygodniowe praktyki zawodowe we Włoszech w Forli- dla grupy 18 osób i w portugalskiej Evorze- dla grupy 17 uczniów. Celem konferencji było podsumowanie i upowszechnienie rezultatów Projektu. Młodzież przedstawiła społeczności szkolnej i zaproszonym gościom, w tym Pani Paulinie Bilskiej- Marek- koordynatorce projektu, w formie prezentacji multimedialnej, miejsca, gdzie odbywała staże, omówiła zakres swoich obowiązków, a także podzieliła się wrażeniami z ciekawych wycieczek do Wenecji, Florencji, Bolonii, Lizbony, Monsaraz oraz Comporty. Uczestnicy opowiedzieli o swoich wrażeniach, a także obawach, jakie towarzyszyły im przed wylotem, a które na miejscu okazały się całkowicie bezzasadne. Galeria zdjęć 

 

Podczas konferencji uczniowie dzielili się doświadczeniami, które znacznie poszerzyły ich kompetencje zawodowe i interpersonalne, zwiększając ich szanse na rynku pracy. Praktyka zagraniczna była dla nich czasem nowych wyzwań, doświadczeń zawodowych, doskonalenia znajomości języków obcych, rozwijania własnych pasji i ambicji. Umiejętności zdobyte podczas praktyk zostały potwierdzone certyfikatami i dokumentem Europass Mobilność.

Na zakończenie konferencji wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na degustację włoskich i portugalskich smakołyków.

Zespół Szkół Zawodowych jako szkoła kształcąca w wielu zawodach stara się przygotować uczniów do rzeczywistych warunków pracy oraz kształcić fachowców w różnych branżach. Młodzież naszej szkoły ma możliwość kształcenia zgodnie z najnowocześniejszymi trendami XXI wieku. Dzięki projektom nasi uczniowie są świetnie przygotowani do pracy nie tylko na rynku krajowym, ale i europejskim. Stawiamy na ciągły rozwój i podnoszenie jakości pracy oraz atrakcyjność kształcenia zawodowego, a tym zapewne jest Program Erasmus+. PREZENTACJA