Aktualności

Debata przedwyborcza do MRM

debata MRM 25.12.2019 r. w auli szkolnej Zespołu Szkół Zawodowych w Ząbkowicach Śl. odbyła się debata przedwyborcza, w której udział wzięli kandydaci do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Oprócz kandydatów w debacie uczestniczyli przedstawiciele samorządów klasowych.

Debata wpisała się w krótką kampanię, w której wykorzystano różne formy propagowania programów wyborczych kandydatów. Uczniowie przygotowali i rozwiesili w szkole plakaty, wykorzystali również sieć Internet do zaprezentowania swoich sylwetek.

Składała się ona z trzech części, kolejność udzielania odpowiedzi nie była przypadkowa, a została wyłoniona w drodze losowania. Wzięło w niej udział 6 kandydatów.

 

  1. Zofia Gancarz- 3 TME
  2. Wiktoria Dragulska – 2 TBH
  3. Oskar Gabryś- 3 TG
  4. Błażej Majerczyk - 2 TBH
  5. Filip Skowron- 2A
  6. Bartosz Dudek – 1 TI   Galeria zdjęć

Każdy kandydat miał tyle samo czasu na udzielenie odpowiedzi. Debatę rozpoczęli moderatorzy: Patrycja Szarek i Piotr Kłubowicz, którzy w skrótowej formie przypomnieli cele działania Rady. Kandydaci rozpoczęli od autoprezentacji, opowiedzieli o swoich zainteresowaniach, aby przybliżyć przyszłym wyborcom osoby, na które zechcą oddać swój głos. W kolejnej części kandydaci mieli okazję zaprezentować swoje programy wyborcze oraz odpowiedzieć na pytanie: Jak w wypadku sukcesu wyborczego zamierzasz prowadzić politykę z zakresu inicjatyw z o charakterze społecznym, sportowym lub ekologicznym.

Ostatnią, najbardziej emocjonującą częścią debaty były pytania od publiczności. Zadano ich sporo, niekiedy wywoływały żywą dyskusję, ponieważ dotyczyły spraw związanych z potrzebami młodzieży. Zainteresowanie oraz żywiołowy przebieg debaty świadczą o zasadności takich przedsięwzięć.