Aktualności

Wigilia szkolna

DSC 6265„Bez miłości nie ma dobrego świata”
20 grudnia, zgodnie ze szkolną tradycją, najpierw odbyły się wigilie klasowe, a następnie w auli wigilia dla nauczycieli i pracowników obsługi i administracji. W uroczystym spotkaniu uczestniczyli również emerytowani dyrektorzy i nauczyciele, których obecność jest zawsze dla nas szczególnym znakiem wspólnoty szkolnej i więzi koleżeńskich.
Część artystyczna, przygotowana przez młodzież pod kierunkiem Księży: Wojciecha Iwanickiego i Adama Przybysza oraz Panie: Agnieszkę Chłopaś, Julitę Kasprowicz i Annę Magnowską, przedstawiała obraz współczesnego, zabieganego świata, w którym często nie mamy czasu na pogłębienie relacji rodzinnych i koleżeńskich, na zatrzymanie się nad tajemnicą Bożego Narodzenia i odkrycie wspaniałej perspektywy miłości i bliskości Pana Boga w naszych sercach, dzięki tajemnicy Wcielenia. Galeria zdjęć


Jasełka podkreślały wagę codziennych gestów życzliwości i dzielenia się swoim czasem, wrażliwością i miłością, do czego dobrą okazją są spotkania przy wigilijnym stole. Inscenizacja była harmonijnym połączeniem gry aktorskiej, pokazu multimedialnego i wykonania na żywo tradycyjnych kolęd, pieśni i piosenek bożonarodzeniowych. Część artystyczną zamknęło dynamiczne wykonanie jednej z kolęd, bez tekstu i podkładu muzycznego, z użyciem pałek uderzanych o ciało, na zmianę, przez kilku uczniów.
Drugą część spotkania rozpoczęliśmy od uczczenia minutą ciszy zmarłego niedawno wieloletniego nauczyciela, Pana Emila Kulika. Ksiądz Wojciech Iwanicki przeczytał fragment Ewangelii o narodzeniu Chrystusa i złożył wszystkim świąteczne życzenia, życząc nam prostoty serca pasterzy przybyłych do żłóbka betlejemskiego i mądrości uczonych magów. Z kolei Pan Dyrektor Ryszard Pawłowski podkreślił znaczenie wspólnego uczestnictwa w wigilii, stanowiącej okazję do wyrażenia życzliwości i sympatii. Kolejną częścią uroczystości było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń.
Tegoroczna wigilia szkolna była dla nas czasem odkrywania bliskości Pana Boga – jako źródła radości i nadziei – przez wspólną modlitwę i dzielenie się dobrem z drugim człowiekiem.