Aktualności

Wychowywać to otworzyć młodym oczy na wielką tajemnicę istnienia

1 września 2020 r., o godz. 8.00 odbyły się pierwsze lekcje wychowawcze uczniów klas drugich i starszych. Wychowawcy przypomnieli zasady związane z troską o zdrowie własne i innych osób w warunkach zagrożenia koronawirusem. Uczniowie klas pierwszych, zanim przeszli do swoich sal, zebrali się na placu szkolnym i tu zostali zapoznani z podstawowymi zasadami funkcjonowania w naszej szkole.

W tym roku nie odbył się apel inaugurujący nowy rok szkolny, ale i tak wszyscy cieszyli się ze spotkania w szkolnych ławach. W wyjątkowo trudnym 2020 roku doceniliśmy wartość bezpośredniego kontaktu z nauczycielami i rówieśnikami – niektórzy nie widzieli się przez pół roku, było więc o czym opowiadać. Nikt współcześnie nie wyobraża sobie życia bez korzystania z dobrodziejstw techniki, ale one nie zastąpią żywej rozmowy z drugim człowiekiem.

 

 

W nowym roku szkolnym 2020/2021 życzymy społeczności szkolnej zdrowia i spokojnej pracy, nauczycielom wytrwałości i cierpliwości, ale też radości i satysfakcji z przekazywania wiedzy swoim wychowankom i prowadzenia ich ku dorosłości; uczniom rozwijania różnych form intelektualnej i społecznej aktywności; maturzystom jak najlepszego przygotowania się do egzaminu maturalnego i zawodowego, a klasom pierwszym szybkiej adaptacji w nowej szkole i sukcesów w nauce.