Leonardo da Vinci

W 2013 roku udało nam się pozyskać fundusze w ramach Programu Leonardo da Vinci na realizację projektu "Bliżej Europy". Był on przeznaczony dla młodzieży uczącej się w naszej szkole. Uczniowie w kwietniu 2014 odbyli praktyki zawodowe w Berlinie i jego okolicach. Projekt był odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów w dziedzinie kierunków technicznych i ekonomicznych. Postępujący rozwój technologiczny coraz częściej wymaga od młodych ludzi posiadania umiejętności i zrozumienia procesu technologicznego, czy sporządzenia dokumentacji technologicznej (również w językach obcych). Jest to również odpowiedź na wzrastające w powiecie ząbkowickim od 2008r. bezrobocie, wynoszące prawie 23% (wg danych GUS, w grudniu 2012 - 22,8%), które jest efektem m.in. słabo wyszkolonych pracowników, niepotrafiących dostosować się do aktualnych potrzeb lokalnego rynku pracy. Oczekiwanymi rezultatami projektu były:

- odbycie przez 25 uczniów praktyk zawodowych w Berlinie

- podniesienie wiedzy i umiejętności związanych w wykształceniem zawodowym uczniów;

- podniesienie umiejętności pracy w grupie;

- podniesienie znajomości języka angielskiego

- przygotowanie uczniów do pracy w zespołach międzynarodowych;

- zwiększenie świadomości wśród uczniów ZSZ na temat korzyści płynących z edukacji pozaszkolnej;

- zwiększenie świadomości wśród uczniów na temat korzyści płynących z nauki języków obcych;

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją przygotowaną przez uczestników.