Promocja zdrowia

Konferencja Zdrowotna – Pokonaj Cukrzycę!

W dniu 8 kwietnia 2016 roku w szkolnej auli odbyła się V Powiatowa Konferencja Zdrowotna, obchodzona w ramach Światowego Dnia Zdrowia. Hasłem tegorocznego spotkania było „Pokonaj Cukrzycę”, a celem zwiększenie wiedzy o cukrzycy i jej poważnych następstwach oraz podjęcie konkretnych działań w walce z chorobą, które obejmują zarówno profilaktykę, jak i metody diagnozy, leczenia i opieki nad osobami chorymi na cukrzycę.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m. in. Wojewódzki Koordynator programu profilaktycznego Szkoła Promująca Zdrowie Lech Stempel, Starosta Powiatu Ząbkowickiego Roman Fester, Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek, Dyrektor PSSE Krystyna Szymańska, przedstawiciele policji, pogotowia ratunkowego, dyrektorzy, pedagodzy i uczniowie szkół powiatu.

Młodzież przygotowała i przedstawiła w ciekawych i niekiedy niekonwencjonalnych formach wiele prezentacji dotyczących problematyki zdrowotnej, w szczególności cukrzycy.

Nad całością imprezy czuwał szkolny koordynator programu Szkoła Promująca Zdrowie Anna Kudryńska.